フォローお願い
iBookstore
Android app on Google Play
好きです!
A programme by
Білосніжка і П'ятий гном
2016年3月31日, Kiev

Ви чули коли-небудь історію про Білосніжку та сімох гномів? Що ж, наше Сонце також має власну колекцію гномів – п'ять карликових планет. А саме: Церера, Еріда, Макемаке, Хаумеа та Плутон.

Четверо цих карликових планет знаходяться в холодній зовнішній частині Сонячної системи, за планетою Нептун.

П’ята карликова планета розташована між орбітами Марса та Юпітера, в регіоні, відомому як «пояс астероїдів» (тому що там багато астероїдів). Ця карликова планета називається Церера і ви можете бачити її на малюнку вище.

Ви бачите білі плями на поверхні Церери, які виглядають схожими на сніг? Ці яскраві плями спантеличують вчених протягом останніх кількох років.

У 2007 році агентство NASA навіть надіслало корабель під назвою DAWN («Світанок»), для того щоб придивитися та допомогти розгадати їх таємницю. Корабель прибув до Церери в минулому році і наразі вивчає білосніжні плями, хоча тепер можна лише здогадуватися, чим саме можуть бути ці плями.

Як ви вважаєте: чи є ці яскраві плями зробленими з льоду, каменю або солі? Чи можливо, вони виникли внаслідок вулкану або гейзеру? Ви можете відвідати веб-сторінку World Ceres, щоб віддати свій голос за певний варіант: http://www.jpl.nasa.gov/dawn/world_ceres/. Але перш ніж зробити це, Ви можете захотіти почути останню підказку: плями змінюються!

Схоже на те, що кожен день незвичайний білий матеріал випаровується на Сонці, як калюжа води в пустелі, і зникає в космосі. А потім відбувається щось неймовірне - матеріал якимось чином знову з’являється. Щось надзвичайне відбувається під поверхнею планети, що виштовхує матеріал з-під неї.

Церера вже має більше спільного з Землею, аніж її кам'янисті сусіди: вчені вважають, що ця карликова планета може містити ще більше прісної води, ніж її існує на Землі! Однак, на відміну від земної води, вода на Церері знаходиться у вигляді льоду, прихованого глибоко під її поверхнею.

Якщо карликова планета й справді активна під поверхнею, це буде ще одна річ, яка відрізняє її від інших «мешканців» поясу астероїдів.

Стежте за нашими наступними дослідженнями!

Cool Fact

Коли Церера була вперше виявлена, вона була класифікована як планета, але пізніше була понижена до найбільшого астероїда в головному поясі, а згодом, як і Плутон, підвищена до карликової планети. І взагалі, кількість планет в нашій Сонячній системі змінювалась багато разів протягом років. Вказаний нижче розважальний сайт дозволить Вам дослідити, скільки планет за класифікацією входило до Сонячної системи у різні часи: https://cosmos-book.github.io/how-many-planets/index.html.

Share:

Printer-friendly

PDF File
1.1 MB